Ekonomi

Global, dünyanın en büyük transit limanını yeniliyor

Global Liman İşletmeleri portföyünde yer alan Nassau Yolcu Limanı’nda yenileme çalışmaları tamamlandı.

Dünyanın en büyük transit limanı olan ve 300 milyon dolarlık yatırımla yenilenen Nassau Yolcu Limanı, aynı anda 6 yolcu gemisine ev sahipliği yapabilecek. Enka İnşaat’ın yenileme çalışmalarını yürüttüğü limanda 350 Türk işçi çalışırken, yenileme çalışmaları için gerekli malzemeler de Türkiye’den getirildi.

Yaklaşık 4 yıllık çalışmaların ardından yeni bir çehreye kavuşan Nassau Yolcu Limanı, yeni iskele eklenmesi ve tüm iskelelerin yenilenip onarılmasıyla birlikte dünyanın en büyük yolcu gemisi sınıfında yer alan 3 Icon gemisine ev sahipliği yapabilecek.

Açılışta birbirinden değerli isimler öne çıktı

Nassau Yolcu Limanı’nın açılış törenine dünyanın önde gelen isimleri katıldı. Törende konuşma yapan Bahamalar Başbakanı Philip Davis, Bahamalar Başbakan Yardımcısı, Turizm, Yatırım ve Havacılık Bakanı Chester Cooper, Ulaştırma ve İskan Bakanı JoBeth Coleby-Davis birer konuşma yaptı.

Etkinliğe Global Yatırım Holding ve Global Liman İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman’ın yanı sıra denizcilikte taraf olan dünyaca ünlü şirketlerin yöneticileri katıldı.

Nassau Kruvaziyer Limanı İcra Kurulu Başkanı (CEO) Mike Maura Jr, Royal Caribbean Artifact Geliştirme Genel Müdürü Jay Schneider, Disney Cruise Lines İcra Başkan Yardımcısı Jose I. Fernandez, Norveç Kruvaziyer Şirketi Lideri David Herrera, Carnival Corporation Kıdemli Başkan Yardımcısı Marie McKenzie, MSC Etkinliğe katılan isimler arasında Cruise CEO’su Rick Sasso da yer aldı.

haberceylanpinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu