Haber

Tokat’ta İmamoğlu fırtınası

TOKAT (İGFA) –İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın başkan yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Tokat’ta yoğun ilgiyle karşılandı.

İmamoğlu’nu taşıyan otobüs, vatandaşların sevgi gösterileri nedeniyle konuşmanın yapılacağı Cumhuriyet Meydanı’na güçlükle ulaştı.

Konuşma bittikten sonra da aynı sahne yaşandı. Gaziosmanpaşa Bulvarı boyunca İmamoğlu’nu taşıyan otobüsü takip eden vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na çeşitli ikramlarda bulunarak fotoğraf çektirdi.

“İKİNCİ TUR DEĞİL, BİRİNCİ TURDA KAZANACAĞIZ”

Başkan İmamoğlu yaptığı konuşmada, “İstanbul’da seçimi bizden çalmak için her yolu denediler. Tatmin olmadılar; seçildikten sonra yüzlerce müfettiş gönderdiler. Tatmin olmadılar; Sahte dava açtılar. Tatmin olmadılar; bu davada olmayan bir suçtan rekor ceza verdiler. Efendim bu nedir? Bu seçimi kazanacaklar ve seçimden sonra Ekrem İmamoğlu’nu siyaseten yasaklatacaklar. Sayın Başkan ne dedi? ‘İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır’ dedi. Yetmedi, ne dedi? ‘İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder’ dedi. Geçenlerde ilk kez gerçeği gördü. Bu seçimi birinci çeşitte kazanacağız. İkinci bir ilaç yoktur. Birinci türde kazanacağız. Biz Millet İttifakı olarak bugünün işini yarına bırakmayacağız. Millet İttifakı olarak sandıklarda oyları patlatacağız. İstanbul’da nasıl hep birlikte sandık başına koştuk, İstanbul’da hep birlikte sandığa nasıl sahip çıktık; Türkiye’de de aynısını yapacağız. Ve millet olarak kazanacağız. 86 milyon insanımız kazanacak. Kazanma süreleri sona erdi. Kazananlar kulübü değişti. Bir avuç insanın kazanan bir kulübü vardı. Şimdi 86 milyon insanımızın kazanma zamanı.”

hayratajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu