Haber

İsrail’in Cenin saldırısında hayatını kaybeden 6 kişiden 2’sinin Kassam Tugayları mensubu olduğu belirlendi.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, işgal altındaki Batı Şeria’da İsrail ordusu tarafından öldürülen 6 Filistinliden 2’sinin üyesi olduklarını açıkladı.

Kassam Tugayları’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Batı Şeria’nın Cenin kentine yönelik işgalci düşman saldırısına direnen Kassam mücahitleri Abdulfettah Harushe ve Mutasam Sabbag ve diğer kardeşlerini rahmetle anıyoruz.” ifadesi yer aldı.

Geçen ay Nablus’un Huwwara kasabasında gerçekleşen bir eylemin failleri olarak Haruşe ve Sabbagh’ın anıldığı açıklamada, “Huwwara’daki eylem de halkımıza yönelik işlenen suçlara bir tepki olarak gerçekleştirilmiştir.” söylendi.

İsrail ordusu dün Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında 6 Filistinliyi öldürdü, 26 kişiyi de yaraladı.

26 Şubat’ta, Batı Şeria’nın kuzeyindeki Huwwara kasabasında silahlı bir saldırıda iki Yahudi yerleşimci öldürüldü. Aynı günün akşamı yüzlerce Yahudi yerleşimci İsrail ordusunun gözetiminde Huwwara kasabasına gelerek Filistinlilere karşı “toplu intikam” baskınları düzenledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu