Haber

Gelecek Partisi’nden Özdağ, Akşener’in masaya dönüşünü gözyaşları içinde anlattı: 13 ayın en uzun gecesiydi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı çıktığı Kemal Kılıçdaroğlu ile 6’lı Tablo’nun bugünkü toplantısı öncesi. Son dakika toplantıyı gerçekleştirdi. Gün içerisinde Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile görüşen Akşener, iki belediye başkanının başkan yardımcısı olması gerektiği fikrini iletti. Akşener daha sonra 6’lı Masa Toplantısına katıldı.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Millet İttifakı cephesindeki gelişmeler merakla takip edilirken Halk TV’nin canlı yayınına katılan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, krizin çözüm sürecini 6 Tablo’da anlatırken duygusal anlar yaşadı.

“FERAUZ ÜSTÜN USTA BİR TEKLİFLE GELDİ”

Mansur Yavaş Ekrem İmamoğlu ve Ekrem İmamoğlu’nun başkan yardımcılığı fikrinin Gelecek Partisi’nden geldiğini belirten Özdağ, “Bu formül başkanlık kurulumuzda dile getirildi ve Başkan Yardımcımız Feramuz Üstün Bey böyle bir teklifle geldi. Mansur Yavaş’ın adı. Ardından diplomasi başladı.” terimleri kullandı.

“13 AYLIK EN UZUN GECE”

Gözyaşlarına hakim olamayan Özdağ, “Partililerle 13 aydır beraberiz. 13 aydır 6’lı görüşmeler yapıyoruz. 13 ayın en uzun gecesiydi. Sayın Cumhurbaşkanı uyumadı.” hepsi tabi uyumadık ben duygusal biri değilim ama duygulanıyorum milletimiz adına siyaset yapıyoruz işsizler için fakirler için kağıt toplayarak geçimini sağlayanlar için sokakta.” söz konusu.

“ÖNCE BAŞKAN DEĞİŞECEK”

Özdağ, “Mesele Başkanlık Sistemi var, ucube bir sistem var. Önce iki şey değişecek. Önce Cumhurbaşkanı değişecek. İki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi değişecek.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu