Teknoloji

Apple’a şoku artırın… Fahiş fiyatlar nedeniyle dava açacaklar!

Apple ve Samsung için yeni zam işe yarıyor!

East Anglia Üniversitesi Rekabet Politikası Merkezi’nden Profesör Sean Ennis, teknoloji devinin “aşırı” ücretleri nedeniyle 1.566 uygulama geliştiricisi adına toplu dava açıyor.

Bazı uygulama geliştiriciler, Apple’ın uygulama içi ödeme sistemini kullandıklarında Apple’dan %15 ile %30 arasında bir komisyon alırlar. Bu süreç, birçok ülkede antitröst düzenleyicileri tarafından eleştirildi.

YÜKSEK FİYATLAR GELİŞTİRİCİLERİ VE ALICILARI BEKLİYOR

Sky News’e göre Profesör Ennis şunları söyledi: “Apple’ın uygulama geliştirici fiyatları çok yüksek ve yalnızca uygulamaların iPhone’lara ve iPad’lere dağıtılması üzerindeki tekeli sayesinde mümkün.

Bu ücretler kendi başlarına adil değildir ve kötü niyetli fiyatlandırma oluşturur. Hem uygulama geliştiricilere hem de uygulama alıcılarına zarar verir.”

Apple daha önce App Store’daki geliştiricilerin %85’inin herhangi bir komisyon ödemediğini söyleyerek, Avrupalı ​​geliştiricilerin App Store aracılığıyla dünyanın 175 ülkesindeki pazarlara ve müşterilere ulaşmasına yardımcı oluyor.

APPLE’NİN HİZMETİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Apple Pay, Apple Arcade ve App Store’u içeren Apple’ın hizmetler segmenti yılda yaklaşık 80 milyar dolarlık (62 milyar £) gelirle büyümeyi hızlandırıyor.

Kasım ayında Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA), Apple ve Google’ın taşınabilir tarayıcılarının bulut pazarındaki hakimiyetine ilişkin bir soruşturma başlattı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu