Haber

5 il ve 1 ilçede ekspertiz çalışması tamamlandı

ANKARA – Adalet Bakanlığı, sarsıntı bölgesinde numune almak üzere 478 Cumhuriyet savcısı, bilirkişi ve yaklaşık 600 bilirkişi görevlendirildiğini açıkladı. Adana, Diyarbakır, Urfa, Antep, Kilis illeri ve Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde çalışmalar tamamlandı.

Adalet Bakanlığı, “Deliller toplanmadan enkaz kaldırılıyor” tezleriyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamaya göre, depremin ardından Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından deprem bölgesindeki il ve ilçelere bugüne kadar geçici yetki ile 478 Cumhuriyet savcısı atandı. Deprem sonrası yıkılan binalarla ilgili sorumluların tespiti için Cumhuriyet başsavcılıkları tarafından soruşturma süreçleri başlatıldı. Bu incelemeler kapsamında Adana, Diyarbakır, Urfa, Antep, Kilis illeri ve Reyhanlı ilçesinde arama kurtarma çalışmaları tamamlanan binalarda Cumhuriyet savcısı gözetiminde yürütülen bilirkişi ve olay yeri incelemeleri ile numune alma işlemleri tamamlandı. Hatay’ın

Deprem bölgesinde yapılacak ekspertiz ve numune alma süreçlerinde karot almak üzere inşaat mühendisleri, mimarlar, jeoloji mühendisleri ve yaklaşık 600 uzman bilirkişi görevlendirildiğinin belirtildiği açıklamada, “Ekspertiz çalışmaları ve numune alma işlemleri yürütülmektedir. Cumhuriyet başsavcılıklarımızın denetiminde etkin ve hızlı bir şekilde kaldırılıyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu