Haber

3 yaşındaki kızını öldüren annenin aklı başında

ANKARA’da 3 yaşındaki kızı Elif Lülecioğlu’nu terlikle öldüresiye dövdüğü iddiasıyla tutuklanan Şerife Lülecioğlu’nun (36) suç ehliyetinin tam olduğu belirlendi.

Şerife Lülecioğlu, 2006-2018 yılları arasında bir eğlence mekanında çalışırken tanıştığı ve ilişki yaşadığı MG’li kızı Elif’i (51) geçen yıl 21 Mart’ta beslediği kedilerle oynadığı için terlikle dövdü. evde. Elif baygınlık geçirirken Şerife Lülecioğlu, annesi Asiye İ.’yi aradı. ve durumu anlattı. Eve gelen Asiye İ., kızıyla birlikte torununu da hastaneye götürdü. Yoğun bakımda tedavi altına alınan Elif Lülecioğlu, 6 gün sonra yaşamını yitirdi. Gözaltına alınan anne Şerife Lülecioğlu, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Şerife Lülecioğlu hakkında “bedeni ve ruhu kendini savunamayacak durumdaki alt soydan bir çocuğu canavarca bir aletle kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle dava açıldı. duygu” ve “silah sayılan bir cisimle kasten yaralama” suçundan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı. Şerife Lülecioğlu, iddianamedeki ifadesinde, kızının 1,5 yaşında dışkısıyla oynadığı sırada eline terlikle vurduğunu, 2 yaşında ise aldığı için terlikle eline vurduğunu iddia etti. kedinin saçı ağzında, onun dışında kızına vurmadı. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu yargılanan Lülecioğlu’nun ceza ehliyetinin olup olmadığının tespiti için sağlık raporu istedi. Ankara Kent Hastanesi Adlı Tıp Kliniği’nin hazırladığı raporla belgeye girdi. Rapor, sanığın zekasının normal olduğunu belirtiyor; Ancak dikkat eksikliği bozukluğu olduğu belirtildi. Cezai sorumluluğun dolmuş olduğuna oybirliği ile karar verilmiştir.

Ayrıca raporda, sanık Şerife Lülecioğlu’nun nörolojik muayenesinin normal sonda olduğu belirtilerek, “Hasta tek başına hayatına geri dönebilir. kontrollerle hastalık saptanabilir. Bu nedenle nöroloji epilepsi polikliniğine 3 ayda bir kontrol yapılması uygun olur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu